Tapety z włókna szklanego

Tapety z włókna szklanego

Tapeta szklana to rodzaj okładziny ściennej o dużej trwałości i wytrzymałości. Znana jest na rynku europejskim od lat sześćdziesiątych. Materiałem wyjściowym do produkcji tapet jest włókno szklane. W procesie tkania powstają
tapety o różnych wzorach: od prostego płótna po jodełki, skośne prążki aż po romby.

Tkanina szklana nasycana jest specjalną preparacją, która nadaje tapecie tzw. chwyt papierowy oraz uodparnia tapetę przed nasiąkaniem wodą. Tapety mogą być przyklejane na każdym podłożu nośnym: betonie, tynku, płytach kartonowo-gipsowych, płytach wiórowych, drewnie, tworzywach sztucznych oraz metalu.

Coraz częściej spotykamy je również w naszym kraju zarówno w obiektach użyteczności publicznej (biura, szkoły, hotele, banki, muzea, urzędy, restauracje, szpitale) jak również w budownictwie mieszkaniowym. Ciekawym obszarem stosowania tapet z włókna szklanego jest stare budownictwo i budownictwo z wielkiej płyty, gdzie pod tapetą można „ukryć” pęknięcia tynków.

Obszar zastosowań tapet jest ograniczony wyłącznie pomysłowością architektów. Różne struktury tkackie tapet pozwalają na indywidualne kształtowanie charakteru pomieszczeń. Przy produkcji tapet oferowanych przez AKE nie stosuje się domieszek innych rodzajów włókien.

Tapety maja atest PZH i są niepalne . Tapety posiadają atesty dopuszczenia do stosowania w UE.

Switch The Language

  Wszystkie nasze siatki mają zastrzeżone prawem nadruki, odpowiednio:

  – Siatki AKE, wspólny nadruk AKE® / Vertex®
  – Siatki Optima-Net nadruk OPTIMA® lub Optima -Net®
  Wszelkie produkty z podobnymi kolorami bez w/w nadruków nie są naszymi wyrobami.
  Wykorzystywanie naszych dokumentów dopuszczających (aprobat, ocen technicznych, deklaracji) do tych produktów jest niezgodnie z prawem!!

  ADRES

  AKE-NET Tomaszewski, Wilk Spółka Jawna
  ul. Partyzancka 110/112
  95-200 Pabianice
  NIP 7312045996
  KRS 0000612216

  TELEFON

  +48 42 215 02 90

  EMAIL

  ake-net@ake-net.pl